Dla Autorów

Przed przesłaniem proponowanej pracy prosimy przeczytać sekcje O czasopiśmie, Zasady kwalifikowania i recenzowania tekstów oraz Etyka, procedury i polityka prywatności.

Prosimy upewnić się, czy proponowana praca zgodna jest z omówionymi tam standardami oraz czy zgadzają się Państwo z zasadami naszego czasopisma.

Autorzy prac przyjętych do druku są zobowiązani do wypełnienia i przesłania podpisanego oświadczenia o przeniesieniu autorskich praw majątkowych na wydawcę czasopisma.

 

- Teksty należy składać na adres redakcji: studialog@uken.krakow.pl

- Teksty napisane mogą być w języku polskim, w językach kongresowych lub w językach słowiańskich.

- Pliki powinny być zapisane w doc lub docx, jednocześnie należy dołączyć jedną kopię w formacie pdf

- Wszystkie materiały ilustracyjne, takie jak fotografie, mapy, wykresy itd. należy dostarczać w oddzielnych plikach, w formatach PNG, JPG, TIFF, PCX, BMP lub EPS, CDR, XLS. Ilustracje dostarczone w formacie PDF lub wkopiowane do artykułu w programie Word nie będą publikowane.

- Krój pisma: Times New Roman, czcionka 12 pkt, interlinia 1,5. Tekst powinien być wyjustowany, a strony ponumerowane (numeracja na dole strony)

- prosimy o przesłanie tekstu w wersji pełnej oraz w wersji zanonimizowanej. Z wersji zanonimizowanej powinny zostać usunięte wszelkie informacje, które mogą ujawnić autora recenzowanej pracy. W przypadku cytowania własnych prac, prosimy o zastąpienie nazwiska autora składanej pracy frazą Nomen Auctoris. W bibliografii pozostałe dane zastąpić frazą Opus.

- prosimy o dołączenie strony tytułowej, która powinna zawierać pełną listę autorów wraz z afiliacjami i adresami e-mail, tytuł proponowanej pracy oraz oświadczenia o wszelkich potencjalnych konfliktach interesów.

- Do artykułów i rozpraw należy dołączyć streszczenie w języku artykułu oraz w języku angielskim, zawierające 200–250 wyrazów, a także słowa tematyczne w języku oryginału i angielskim (maksymalnie pięć). Streszczenie powinno być zwięzłe, kompletne i autonomiczne (gdyż umieszczane będzie w różnych bazach danych). Powinno zawierać główne tezy artykułu, prezentować cel, problem, metody badawcze, wyniki badań, wnioski.

- Na końcu artykułu należy zamieścić bibliografię zawierającą wszystkie pozycje cytowane w tekście głównym i w przypisach, a także wykaz źródeł i skrótów językowych używanych przez Autora.

- Prosimy o oznaczanie cytatów oraz powołań bibliograficznych w tekście według standardów APA (szczegółowo zob.: https://apastyle.apa.org/). 

 

Przykłady

Przywołanie w tekście głównym – (Milewski, 2022, s. 49)

W bibliografii stosujemy odpowiednio następujące zapisy:

- artykuł w czasopiśmie

Casasanto, D., Fotakopoulou, O., Boroditsky, L. (2010). Space and Time in the Child’s Mind: Evidence for a Cross-Dimensional Asymmetry. Cognitive Science, 34, 387-405.

- artykuł w pracy zbiorowej

Milewski, S. (2022). Fonotaktyka i fonostatystyka w teorii i praktyce logopedycznej. W: A. Domagała, U. Mirecka (red.), Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna (s. 48-87). Gdańsk: Harmonia Universalis.

- monografia:

Kandel, E.R. (2021). Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych. Kraków: Copernicus Center Press.

- praca zbiorowa

Domagała, A., Mirecka U. (red.). (2022). Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna. Gdańsk: Harmonia Universalis.